Medal za serce - 2009 - Szkoła Policji w Pile

Medal za serce

Data publikacji 06.06.2011

Emerytowany funkcjonariusz Szkoły ? Jerzy Kowalewski otrzymał Odznakę Honorowego Dawcy Krwi ? Zasłużony dla Zdrowia Narodu.

Medal za serce Emerytowany funkcjonariusz Szkoły ? Jerzy Kowalewski otrzymał Odznakę Honorowego Dawcy Krwi ? Zasłużony dla Zdrowia Narodu. Jest to kolejne wyróżnienie w uznaniu zasług za bezinteresowne niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Jerzy Kowalewski jest prezesem szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK ?eRka?. Za swoją dotychczasową działalność i zaangażowanie został uhonorowany Odznaką Zasłużony Honorowy Dawca Krwi III, II i I stopnia. Podczas obchodów 50-lecia honorowego krwiodawstwa PCK na ziemi pilskiej, wyróżniono go Odznaką Honorową PCK III stopnia. Łącznie oddał 25 litrów tego najcenniejszego leku.

Medal za serce Jest również zarejestrowany jako dawca szpiku kostnego. W grudniu 2008 r. zdobył wyróżnienie w regionalnej edycji Konkursu Barwy Wolontariatu. Od wielu lat pomagał w organizacji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z jego inicjatywy Klub ?eRka? objął opieką pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Pomaganie innym to jego pasja, jak sam mówi: ?można ?zarazić się?, dobrocią i otwartością serca na potrzeby drugiego człowieka?.

Medal za serce Medal za serce Medal za serce Medal za serce

(06.01.09)