Wschody i Zachody Księżyca

Data publikacji 14.06.2011

?Wschody i Zachody Księżyca? to tytuł nowej wystawy w Galerii Sztuki AKAWRIUM. Tym razem zaprezentowano fotografie szkolnej animatorki kultury...

Wschody i Zachody Księżyca ?Wschody i Zachody Księżyca? to tytuł nowej wystawy w Galerii Sztuki AKAWRIUM. Tym razem zaprezentowano fotografie szkolnej animatorki kultury ? Anny Fons, które stały się inspiracją dla artystów - plastyków do namalowania obrazów.

Na wystawie przedstawiono zdjęcia pochodzące z kilku cykli tematycznych, m.in.: ?O krok od domu?, ?Święta na Świerkowej?, ?Wspomnienia rewalskie?, ?Po-między słowami?.

Wschody i Zachody Księżyca Anna Fons - na swych zdjęciach przedstawia pejzaże, krajobrazy z miejsc, które odwiedziła, ulotne chwile, dzięki fotografii zapisane na zawsze w kadrze. Zdjęcia prezentowane na wystawie autorka dedykowała pamięci ojca.

Inspirowane fotografiami Anny Fons prace malarskie zaprezentowali: Lucyna Gruntkowska - pracownik Szkoły; Grzegorz Klinowiecki artysta ? plastyk z Piły; post. Łukasz Ojak, absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, były słuchacz Szkoły; Teresa Piszel i Bożena Pudełko - autorki przepięknych makram, gobelinów i obrazów, członkinie Sekcji Plastycznej PLAMA, z pilskiego Klubu Seniora ZACISZE; Bogusława Różańska ? nauczycielka z Zespołu Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile; Janina Sługocka ? Janusz ? Prezes Stowarzyszenia Plastyków AZYL oraz Grażyna Szczurek - Tylka ? znana w Pile i regionie malarka i animatorka kultury.

Wschody i Zachody Księżyca Wschody i Zachody Księżyca Wschody i Zachody Księżyca Wschody i Zachody Księżyca

(09.12.08)