Mission impossible?

Data publikacji 14.06.2011

Wierzenia kultury helleńskiej mówiły o czterech podstawowych żywiołach: ziemi, wodzie, ogniu i powietrzu. W starożytności porządkowały i racjonalizowały świat opisywany w mitach.

Mission impossible? Wierzenia kultury helleńskiej mówiły o czterech podstawowych żywiołach: ziemi, wodzie, ogniu i powietrzu. W starożytności porządkowały i racjonalizowały świat opisywany w mitach. Dziś dla asp. sztab. Waldemara Lijewskiego, instruktora Zakładu Taktyki i Techniki Interwencji, są one wyzwaniem i inspiracją do pracy. Nic w tym dziwnego, nasz bohater nurkuje, skacze ze spadochronem, świetnie strzela, prowadzi zajęcia z samoobrony, a niedawno zdobył tytuł wicemistrza Polski podczas IV Mistrzostw Polski w Brazylijskim Ju-Jitsu w Zgierzu.

Jak mówi, cała przygoda ze sportami ekstremalnymi zaczęła się w szkole podstawowej od fascynacji? szachami. Dzięki tej grze rozwinął w sobie strategiczne myślenie i przewidywalność, które wykorzystuje w policyjnej służbie. Waldemar Lijewski jest znanym w regionie instruktorem strzelania oraz mistrzem sztuk walki. Naucza m.in. Street Boxingu, systemu walki używanego przez jednostki specjalne wyjeżdżające na zagraniczne misje. Posiada I DAN w karate wszechstylowym oraz I DAN Juko Kai.

Jako człowiek z pasją, Waldemar Lijewski był organizatorem międzynarodowych i krajowych warsztatów szkoleniowych z zakresu taktyki i techniki interwencji. Teraz, we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Chodzieży poprowadzi cykl spotkań ?Bezpieczna Kobieta?. Sam również uczestniczył w szkoleniach w pododdziałach antyterrorystycznych prowadzonych przez oficerów GROM-u. Był dowódcą grupy realizacyjnej. Zdobyte umiejętności niejednokrotnie wykorzystywał w praktyce, przy zatrzymaniu niebezpiecznych przestępców. Kilkakrotnie też uratował ludzkie życie. Za poświęcenie i odwagę został odznaczony przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego ?Krzyżem Zasługi za Dzielność?.

Mission impossible? Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z młodszymi kolegami. Kilkakrotnie przygotowywał wraz ze słuchaczami Szkoły specjalistyczne pokazy. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, ćwicząc z najlepszymi, m.in. ze znanym konsultantem ds. antyterroryzmu i bezpieczeństwa osobistego asp. Grzegorzem Mikołajczykiem. Oprócz sztuk walki, asp. sztab. W. Lijewski pasjonuje się pływaniem i lekkoatletyką.

Razem ze słuchaczami Szkoły wziął udział w Międzynarodowym Półmaratonie Philips?a. Reprezentował też Polskę na Igrzyskach Studenckich w Estonii - jest bowiem absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Podczas studiów został wyróżniony przez rektora uczelni za uratowanie życia koledze podczas zajęć z survivalu. Jak sam mówi, ?nie ma rzeczy niemożliwych, mission impossible nie istnieje, potrzebne jest tylko realistyczne spojrzenie na cel, ciężka praca, zgrany zespół i wiara, że się uda?.

Mission impossible? Mission impossible? Mission impossible? Mission impossible?

(28.11.08)