W błękitnych barwach pokoju

Data publikacji 14.06.2011

Błękit to kolor hełmów noszonych przez oddziały pokojowe ONZ. Ich zadaniem jest pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej, przebywającej na terenie, ...

W błękitnych barwach pokoju Błękit to kolor hełmów noszonych przez oddziały pokojowe ONZ. Ich zadaniem jest pomoc i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej, przebywającej na terenie, na którym toczą się działania zbrojne. Realia tej trudnej służby zna mł. insp. Bolesław Wegenke, który na policyjnych misjach pokojowych spędził w sumie 7 lat, pełniąc służbę w Bośni i Hercegowinie oraz w Kosowie. O swoich doświadczeniach z pobytu na Bałkanach opowiadał podczas spotkania ilustrowanego bogatą kolekcją zdjęć i bałkańską muzyką. Jego uczestnicy z zainteresowaniem pytali m.in. o życie codzienne na Bałkanach, jakie wymagania należy spełnić, aby wyjechać na misję, jakie są obowiązki policjantów pełniących służbę poza granicami kraju. W spotkaniu udział wzięli słuchacze Szkoły, uczniowie z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile oraz członkowie ?Klubu Młodego Obywatela? z pilskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych.

W błękitnych barwach pokoju W błękitnych barwach pokoju W błękitnych barwach pokoju

(25.11.08)

Powrót na górę strony