Na poligonie

Data publikacji 14.06.2011

Kolejnym doświadczeniem dla uczniów klas drugich o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 był udział, w charakterze obserwatorów, w zajęciach programowych prowadzonych dla ...

Na poligonie Kolejnym doświadczeniem dla uczniów klas drugich o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 był udział, w charakterze obserwatorów, w zajęciach programowych prowadzonych dla policjantów szkolenia podstawowego w warunkach poligonowych.

Uczniowie mogli zapoznać się z wykorzystaniem chemicznych środków obezwładniających oraz z podstawowymi elementami taktyki działania pododdziału Policji w warunkach przywracania naruszonego porządku publicznego.

Duże wrażenie wywarły ćwiczenia związane z rzucaniem granatu UGŁ-200, petard akustycznych oraz strzelanie z RWGŁ-3 i pistoletu sygnałowego.

Po zakończeniu ćwiczeń uczniowie spotkali się z prowadzącym zajęcia, podinsp. Zdzisławem Kozłowskim, który podkreślił, że zajęcia poligonowe to nie same fajerwerki, ale przede wszystkim respektowanie warunków bezpieczeństwa podczas wykonywania ćwiczeń. Dyskusja, która przeniosła się do autokaru może świadczyć o tym, że zajęcia były strzałem w dziesiątkę i jeszcze bardziej przybliżyły uczniom realia policyjnej służby.

UGŁ - Uniwersalny Granat Łzawiący
RWGŁ - Ręczna Wyrzutnia Granatów Łzawiących