Marsz zdrowia - Marsz życia

Data publikacji 14.06.2011

Pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego oraz Prezydenta Miasta Piły odbył się "III Marsz zdrowia". Po raz pierwszy w jego organizację włączyła się Szkoła Policji.

Marsz zdrowia - Marsz życia Pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego oraz Prezydenta Miasta Piły odbył się "III Marsz zdrowia". Po raz pierwszy w jego organizację włączyła się Szkoła Policji. Impreza była manifestacją uświadamiającą zagrożenia oraz znaczenie badań profilaktycznych w walce z nowotworem piersi. Marsz zdrowia - Marsz życia Marsz rozpoczął się na placu Staszica, na którym zgromadzili się wszyscy jego uczestnicy, w tym także policjantki odbywające szkolenie w pilskiej Szkole. W marszu uczestniczyły nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Każdy z uczestników miał przypiętą różową wstążkę - symbol walki z rakiem. Niesiono transparenty z hasłami, np. "Kocham Cię życie", rozdawano ulotki informacyjne, baloniki i bransoletki. Na pilskim deptaku - końcowej stacji marszu - można było przeprowadzić bezpłatne badania. Tutaj właśnie odbył się happening, podczas którego wystąpił zespół muzyczny AWANS, Marsz zdrowia - Marsz życia któremu towarzyszyła uczennica "klasy policyjnej" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile - Alicja Gawlak.

Organizatorami "III Marszu zdrowia" byli: Stowarzyszenie Pilski Klub AMAZONEK, Państwowa Inspekcja Sanitarna w Pile oraz Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Marsz zdrowia - Marsz życia Marsz zdrowia - Marsz życia Marsz zdrowia - Marsz życia Marsz zdrowia - Marsz życia

(30.10.08)