Inicjacja kryminalistyczna

Data publikacji 14.06.2011

W minioną środę słuchacze kompanii V kursu podstawowego zawodowego wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkolnego Koła Kryminalistycznego. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu ...

Inicjacja kryminalistyczna W minioną środę słuchacze kompanii V kursu podstawowego zawodowego wzięli udział w kolejnym spotkaniu szkolnego Koła Kryminalistycznego. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali wykładu nadkom. Leszka Koźmińskiego z Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej, połączonego z prezentacją walizki oględzinowej, używanej przez techników kryminalistyki na miejscu zdarzeń.

Zapoznali się także z podstawowymi zasadami ujawniania śladów daktyloskopijnych i mechanoskopijnych, jednak największą uwagę wzbudziła możliwość własnoręcznego ujawnienia i zabezpieczenia wybranych śladów kryminalistycznych. Słuchacze z przejęciem i uśmiechem na ustach, pierwszy raz w życiu zabezpieczali ślady linii papilarnych, cheiloskopijne, mechanoskopijne czy też otoskopijne. I już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć w ramach koła.

Inicjacja kryminalistyczna Inicjacja kryminalistyczna Inicjacja kryminalistyczna Inicjacja kryminalistyczna

(30.10.08)