Laser na miejscu zdarzenia

Data publikacji 14.06.2011

Szkoła Policji w Pile gościła kom. Ireneusza Wrzesińskiego oraz mł. asp. Roberta Kołodziejczyka - funkcjonariuszy Ogniwa Techniki Kryminalistycznej z KPP w Kutnie. W trakcie spotkania zaprezentowali oni możliwości ...

Laser na miejscu zdarzenia Szkoła Policji w Pile gościła kom. Ireneusza Wrzesińskiego oraz mł. asp. Roberta Kołodziejczyka - funkcjonariuszy Ogniwa Techniki Kryminalistycznej z KPP w Kutnie. W trakcie spotkania zaprezentowali oni możliwości urządzenia Quick Map 3D, służącego do wykonywania szkiców z miejsc zdarzeń drogowych oraz kryminalnych. Sprzęt ten służy także do wizualizacji miejsc zdarzeń obsługiwanych przez policjantów pionu techniki kryminalistycznej.
Podczas prezentacji policjanci przedstawili możliwości użycia sprzętu na miejscu wypadku drogowego oraz zabójstwa. Wyniki pracy tego sprzętu, który bazuje na technice laserowej przedstawione były zarówno formie prezentacji multimedialnej, jak i konkretnych dokumentów, które stanowią integralną część dokumentacji z oględzin miejsca zdarzenia. Koledzy z KPP w Kutnie przedstawili także praktyczne działanie urządzenia, sporządzając szkic sali wykładowej, w której odbywało się spotkanie.
W wykładzie uczestniczyli słuchacze kursów specjalistycznych oraz przedstawiciele Sądu Rejonowego w Pile i Prokuratury Rejonowej w Pile. Wyniki pracy tego nowoczesnego narzędzia spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników zajęć.

Laser na miejscu zdarzenia Laser na miejscu zdarzenia Laser na miejscu zdarzenia Laser na miejscu zdarzenia

(30.10.08)