Warsztaty informatyczne

Data publikacji 14.06.2011

W miniony poniedziałek na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyły się warsztaty z zakresu użytkowania i obsługi systemów teleinformatycznych.

Warsztaty informatyczne W miniony poniedziałek na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbyły się warsztaty z zakresu użytkowania i obsługi systemów teleinformatycznych. Na zaproszenie Zespołu Teleinformatyki COS SG w warsztatach uczestniczyli wykładowcy informatyki Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej Szkoły Policji w Pile: podinsp. Mariusz Staroń, nadkom. Robert Mielec i podkom. Paweł Holeksa.

Warsztaty informatyczne W trakcie roboczego spotkania nasi wykładowcy zostali zapoznani z systemami teleinformatycznymi SG (bazy danych, wykorzystywanie) oraz z koncepcją szkolenia w Straży Granicznej, z uwzględnieniem podstaw teleinformatyki oraz obserwacji technicznej. Ciekawostką był pokaz kamery termowizyjnej.

Dyskutowano również na temat specjalistycznych systemów stosowanych w obu służbach. Uczestnicy warsztatów podkreślili potrzebę bliższej współpracy w zakresie wykorzystywania systemów teleinformatycznych Straży Granicznej i Policji.

Warsztaty informatyczne Warsztaty informatyczne Warsztaty informatyczne Warsztaty informatyczne

(15.04.08)