Otwórz serce - spójrz na innych

Data publikacji 08.07.2011

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego Słuchaczy w Galerii Sztuki AKWARIUM otwarto nową wystawę. Tym razem swoje prace zaprezentowały osoby ...

Koncert i wystawa Z inicjatywy Samorządu Szkolnego Słuchaczy w Galerii Sztuki AKWARIUM otwarto nową wystawę. Tym razem swoje prace zaprezentowały osoby uczestniczące w warsztatach organizowanych w Środowiskowym Domu Samopomocy CARITAS w Pile. Jest to już kolejna, po festynie ?Przywitanie Jesieni? wspólnie zorganizowana impreza kulturalna. Mottem dzisiejszej wystawy było hasło ?Otwórz serce ? spójrz na innych?, nawiązujące do idei wolontariatu i pomocy drugiemu człowiekowi. Spotkanie uświetnił swoim występem zespół muzyczny AWANS, dając znakomity popis umiejętności. W jednym z utworów zaśpiewały wraz z zespołem uczennice (Alicja Gawlak, Natalia Kamińska i Sylwia Wojtkowiak) z  klas "policyjnych" z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy CARITAS w Pile ks. Leonard Zych wraz Zastępcą Komendanta Szkoły insp. Witoldem St. Majchrowiczem, który otrzymał piękną laurkę i specjalnie podziękowanie od podopiecznych Domu. Wspaniałą niespodziankę sprawił wszystkim jeden z uczestników warsztatów, Pan Felicjan Faryno, który zagrał na akordeonie i zaśpiewał specjalnie przygotowany na tę okazję utwór.

Koncert i wystawa Koncert i wystawa Koncert i wystawa Koncert i wystawa

(12.03.08)