Za mundurem ... czyli "wojskowi" w Policji

Data publikacji 14.06.2011

Naszą Szkołę odwiedziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Przyszli ?mundurowi? poznali ...

Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji Naszą Szkołę odwiedziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym z Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji Przyszli ?mundurowi? poznali dzieje budynku i historię Szkoły, zobaczyli bibliotekę wraz z czytelnią, w której niedyś mieścił się najbezpieczniejszy bank w Polsce. Odwiedzili także Galerię Sztuki AKWARIUM, gdzie podziwiali świąteczną wystawę i zabytkowe witraże. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkolnej auli, gdzie wysłuchali wykładu podinsp. Jarosława Zientowskiego, poświęconego profilaktyce antynarkotykowej. Goście poznali przyczyny powodujące sięganie po alkohol i środki odurzające oraz dowiedzieli się, w jaki sposób zapobiegać i walczyć (także przy pomocy środków prawnych) z plagą narkomanii.

Uczniowie zwiedzili również sale oględzinowe, po których oprowadził ich nadkom. Jacek Słoński, a dzięki uprzejmości słuchaczy IV kompanii - mieli możliwość wykonania pamiątkowej daktyloskopii.

Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji Za mundurem ... czyli 'wojskowi' w Policji

(14.03.08)