PaT - Przystanek Piła

Data publikacji 14.06.2011

Dużym przeżyciem dla 800 uczniów pilskich gimnazjów i liceów, zgromadzonych w miniony poniedziałek w sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury, był spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. ?Blackout?.

Profilaktyka a Teatr Dużym przeżyciem dla 800 uczniów pilskich gimnazjów i liceów, zgromadzonych w miniony poniedziałek w sali widowiskowej Pilskiego Domu Kultury, był spektakl edukacyjno-profilaktyczny pt. ?Blackout?.

Przed spektaklem przeprowadzono badanie ankietowe, których celem było określenie stopnia zagrożenia zjawiskiem narkomanii wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. W ramach dyskusji, którą poprowadził mł. insp. Grzegorz Jach (szef zespołu realizatorów Przystanku PaT), uczniowie starali się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Czy zjawisko narkomanii jest znane wśród młodzieży? Czy warto o nim rozmawiać? Do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji, gdy rówieśnik sięgnie po narkotyki?

Profilaktyka a Teatr Następnie na scenie PDK pojawili się młodzi aktorzy ze Świnoujścia w przedstawieniu ?Blackout?, opowiadającym historię młodego narkomana. Spektakl spotkał się z żywą reakcją publiczności. Utalentowani artyści spisali się wyśmienicie, oddając klimat i emocje, jakie towarzyszą młodym, zagubionym ludziom. Warto wspomnieć, że w roli ojca wystąpił podinsp. Wojciech Thiel - starszy wykładowca Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia Szkoły Policji w Pile.

Organizatorami spotkania, na które złożył się nie tylko sam spektakl, ale również część poprzedzająca go, byli: Szkoła Policji w Pile, Komenda Główna Policji oraz Urząd Miasta Piły i Starostwo Powiatowe w Pile.

Profilaktyka a Teatr Profilaktyka a Teatr Profilaktyka a Teatr Profilaktyka a Teatr

(18.03.08)