Musztra policyjna

Data publikacji 15.06.2011

Musztra policyjna Uczniowie klas policyjnych rozpoczęli poznawanie podstawowych zasad zachowania się policjantów podczas wystąpień służbowych.

Na pierwszy ogień poszła musztra. Nauczanie musztry jest najbardziej efektywne, gdy realizowane jest zgodnie z zasadą: opis z wyjaśnieniem oraz pokaz z ćwiczeniem.

Musztra policyjna W związku z tym, prowadzący musztrę sierż. Sebastian Wegner z Wydziału Dowodzenia na wstępie omówił musztrę indywidualną i objaśnił komendy z tym związane. Następnie uczniowie ćwiczyli musztrę, rozpoczynając od prawidłowej postawy zasadniczej i swobodnej, oddawaniu honorów, a skończywszy na wykonywaniu zwrotów.

Zajęcia te, sądząc po zaangażowaniu uczniów, były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Przy wytrwałości i systematyczności licealistów jest duża nadzieja na stworzenie kompanii honorowej składającej się z uczniów klas policyjnych i zaprezentowaniu jej umiejętności już w czerwcu.

Musztra policyjna Musztra policyjna Musztra policyjna Musztra policyjna

(26.02.08)