Polała się krew

Data publikacji 15.06.2011

Już po raz kolejny w Szkole została przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi. Wzięło w niej udział 65 krwiodawców (słuchaczki, słuchacze ze wszystkich kompanii...

Polała się krew Już po raz kolejny w Szkole została przeprowadzona akcja honorowego oddawania krwi. Wzięło w niej udział 65 krwiodawców (słuchaczki, słuchacze ze wszystkich kompanii, pracownicy, wykładowcy), którzy oddali łącznie około 30 litrów krwi. Szczególną aktywnością wykazali się słuchacze kompanii 6. Akcja zorganizowana była przez Samorząd Słuchaczy oraz działający przy Szkole Klub HDK PCK ?eRka?. Poprzednio taką zbiórkę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka. Tym razem, zgodnie z hasłem XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, krew zostanie przekazana na pomoc dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

Polała się krew Dodatkowo 15 słuchaczy postanowiło zostać dawcami szpiku. Aby w przyszłości mogli pomagać innym, oddali swoją krew do badań specjalistycznych. Zbiórka została przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Polała się krew Polała się krew Polała się krew Polała się krew

(08.02.08)