Zwalczanie handlu ludźmi

Data publikacji 15.06.2011

Na przełomie stycznia i lutego br. odbyło się w Legionowie pierwsze spotkanie zespołu powołanego przez Komendanta Głównego Policji, którego zadaniem jest opracowanie planu działań Policji...

Zwalczanie handlu ludźmi Na przełomie stycznia i lutego br. odbyło się w Legionowie pierwsze spotkanie zespołu powołanego przez Komendanta Głównego Policji, którego zadaniem jest opracowanie planu działań Policji na lata 2008-2009 w zakresie zwalczania handlu ludźmi. Powodem utworzenia 24-osobowego zespołu są zalecenia sformułowane przez Komisarza Praw Człowieka Rady Europy w stosunku do rządu polskiego obejmujące 10 zadań, których realizacja jest zaplanowana do 2010 roku.

Plan przewiduje szeroko zakrojoną współpracę z organizacjami pozarządowymi, stworzenie i realizację szkoleń podnoszących wiedzę i umiejętności policjantów, dzięki którym będą oni umieli rozpoznawać zjawisko handlu ludźmi, właściwie reagować oraz stosować istniejące już procedury i algorytmy. Po opracowaniu planu, jego wykonanie będzie monitorowane przez powołany zespół. W skład zespołu wchodzą przedstawiciele Komendy Głównej Policji, komend wojewódzkich oraz szkół policyjnych. Szkołę Policji w Pile reprezentują w tym zakresie nadkom. Krzysztof Sawicki oraz nadkom. Roman Rauhut.

Zwalczanie handlu ludźmi Zwalczanie handlu ludźmi Zwalczanie handlu ludźmi Zwalczanie handlu ludźmi

(07.02.08)