Lupo, AWANS i śpiewająca policjantka

Data publikacji 15.06.2011

LUPO to przesympatyczny tygrys, maskotka lubuskiej policji. Lupo "pracuje" w wydziale prewencji i pomaga policjantom, ...

alt LUPO to przesympatyczny tygrys, maskotka lubuskiej policji. Lupo "pracuje" w wydziale prewencji i pomaga policjantom, przekazując najmłodszym informacje o zasadach bezpieczeństwa. To prawdziwy przyjaciel wszystkich milusińskich i bardzo wśród nich popularny. Sława Lupo zachęciła oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Słubicach - sierż. Edytę Antonik do napisania o nim piosenki, którą dziś nucą wszystkie przedszkolaki. Pani sierżant śpiewa od dziecka. W wieku 12 lat nauczyła się grać na gitarze klasycznej, później na pianinie. Śpiewała m.in. na zlocie młodzieży w Paryżu dla Jana Pawła II, dla prezydenta Wałęsy, podczas jego pobytu w Szczecinie, występowała na wielu ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach piosenki, a dziś śpiewa dla Policji, w której szeregach jest już 8 lat. W przeddzień zakończenia kursu medialnego, na którym przebywała w naszej Szkole, dowiedziała się o próbach szkolnego zespołu Awans i zaproponowała nagranie ścieżki dźwiękowej do jej piosenki. Ponieważ byliśmy ograniczeni czasowo, po kilku minutach prób, członkowie AWANSU mieli już wszystko gotowe. Rano, przed śniadaniem, weszli do studia i nagrali całą piosenkę, a efektów ich pracy można już posłuchać. Była to z pewnością jedna z najszybciej nagranych piosenek.

Lupo
śpiewa sierż. Edyta Antonik