Blaski i cienie

Data publikacji 15.06.2011

Policyjna codzienność ma swoje ciemne i jasne strony. Zdarza się, że policjant przekracza dopuszczalne normy i narusza dyscyplinę. Zdarza się i tak, że zostaje posądzony ...

Blaski i cienie Policyjna codzienność ma swoje ciemne i jasne strony. Zdarza się, że policjant przekracza dopuszczalne normy i narusza dyscyplinę. Zdarza się i tak, że zostaje posądzony o zachowania, które nie miały miejsca. W takim przypadku wkracza do działania Rzecznik dyscyplinarny, czyli policjant, który posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, pozwalające na wyjaśnienie sprawy i odpowiednie jej zakwalifikowanie w myśl przepisów definiujących dyscyplinę służbową w Policji.

Blaski i cienie Temu właśnie zadaniu poświęcona była pierwsza edycja szkolenia dla rzeczników dyscyplinarnych, w której wzięło udział 20 słuchaczy z garnizonów: dolnośląskiego, lubuskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Głównymi tematami poruszanymi w trakcie kursu były: stosowanie przepisów regulujących postępowanie dyscyplinarne prowadzone w stosunku do policjanta oraz wykonywanie czynności w postępowaniu dyscyplinarnym. Oczywistym jest, że wszyscy życzylibyśmy sobie, aby nie dostarczać rzecznikom powodu do pracy, ale jest też prawdą, że od poziomu ich profesjonalizmu może zależeć dobre imię policjanta.

Blaski i cienie Blaski i cienie Blaski i cienie Blaski i cienie

(10.01.08)

Powrót na górę strony