WOŚP uczy

Data publikacji 18.06.2011

Udzielanie dzieciom pierwszej pomocy przedmedycznej było celem spotkania nauczycieli powiatu pilskiego i policjantów ze Szkoły Policji w Pile z instruktorami programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".

alt Udzielanie dzieciom pierwszej pomocy przedmedycznej było celem spotkania nauczycieli powiatu pilskiego i policjantów ze Szkoły Policji w Pile z instruktorami programu edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Zajęcia te wzorowane są na podobnych, prowadzonych w szkołach norweskich. Forma zabawy oraz odpowiednie pomoce pozwalają skutecznie przekazywać i przyswajać wiedzę.

alt W zajęciach brało udział 30 osób, które poznawały tajniki udzielania pierwszej pomocy. Kurs skierowany był do osób uczących najmłodszych, czyli nauczycieli nauczania zintegrowanego szkół podstawowych, którzy nabytą wiedzę będą przekazywać uczniom. Program ten realizowany jest dzięki grupie prawie 150 wolontariuszy Pokojowego Patrolu z uprawnieniami AHA, którzy ukończyli specjalne kursy instruktorskie. Kieruje nimi grupa instruktorów, którzy koordynują całoroczne szkolenia.

Na zakończenie kursu nauczyciele odebrali specjalistyczny sprzęt do nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który został ufundowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

alt alt alt alt

(08.11.07)