Dwoje chciało na raz

Data publikacji 18.06.2011

Państwowa Straż Łowiecka to formacja powołana przez ustawę Prawo Łowieckie, zajmująca się ochroną zwierzyny, zwalczaniem kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, zwalczaniem przestępstw ...

Dwoje chciało na raz Państwowa Straż Łowiecka to formacja powołana przez ustawę Prawo Łowieckie, zajmująca się ochroną zwierzyny, zwalczaniem kłusownictwa i szkodnictwa łowieckiego, Dwoje chciało na raz zwalczaniem przestępstw i wykroczeń w zakresie łowiectwa oraz kontrolą legalności skupu i obrotu zwierzyną. Bez uszczerbku można ich nazwać policjantami łowisk.

Współpraca PSŁ województwa wielkopolskiego ze Szkołą Policji w Pile ma już długą historię. Dwoje chciało na raz Tym razem na czterodniowym szkoleniu siedmioro strażników podnosiło swoje kwalifikacje z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz oględzin miejsca zdarzenia, zarówno z punktu widzenia zasad procedury karnej, jak i wymagań technicznych. Dużą część szkolenia stanowiły zajęcia terenowe, przygotowane tak, aby odzwierciedlać warunki, w jakich na co dzień swoje zadania wykonują strażnicy. Przy okazji uczyliśmy się i my. W taki sposób przezwyciężyliśmy przysłowiowy ambaras.

Dwoje chciało na raz Dwoje chciało na raz Dwoje chciało na raz Dwoje chciało na raz

(22.11.07)