Ćwiczenie czyni mistrza

Data publikacji 18.06.2011

Powyższe przysłowie można podsumować jednym słowem ? zaiste. Zarówno w przypadku szkolącego się adepta, jak i nauczyciela, który na co dzień nad tym adeptem sprawuje pieczę.

Ćwiczenie czyni mistrza Powyższe przysłowie można podsumować jednym słowem ? zaiste. Zarówno w przypadku szkolącego się adepta, jak i nauczyciela, który na co dzień nad tym adeptem sprawuje pieczę. Kierując się taką filozofią instruktorzy strzelania oraz taktyki i technik interwencji naszej Szkoły spotkali się na dwudniowych warsztatach z dwoma instruktorami asp. Grzegorzem Mikołajczykiem i asp. Tomaszem Jakubielem, przedstawicielami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji (SPAP) KWP we Wrocławiu.

Ćwiczenie czyni mistrza Jednostka ta należy do przodujących w kraju i oprócz realizacji codziennych zadań, zajmuje się współpracą szkoleniową z innymi podmiotami zajmującymi się fizycznym zwalczaniem terroryzmu i działaniami specjalnymi. Tym razem skoncentrowano się na doskonaleniu posługiwania się bronią krótką, współdziałaniu i podziale zadań członków patrolu, poruszaniu się po korytarzach i klatkach schodowych, sposobach wchodzenia do pomieszczeń i siłowym usuwaniu osób z pojazdów ? ogólnie rzecz biorąc na indywidualnej i zespołowej taktyce działań policjanta. I? było na co popatrzeć. Teraz umiejętności zaprezentowane i doskonalone przez naszych gości przekazywane będą dalej słuchaczom uczestniczącym w szkoleniu.

Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza Ćwiczenie czyni mistrza

(22.11.07)