Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle

Data publikacji 18.06.2011

W Szkole Policji w Pile zakończył się cykl szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach działań specjalnych.

Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle W Szkole Policji w Pile zakończył się cykl szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach działań specjalnych. W ciągu pięciu edycji kursu przeszkolonych zostało 57 policjantów z terenu całego kraju, wykonujących zadania służbowe w warunkach specjalnych oraz zadania antyterrorystyczne.

Program szkolenia zawierał m.in. następujące elementy:

• Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle
  • postępowanie ratownicze na miejscu zdarzenia,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa wg standardów i zgodnie z wytycznymi Europejskie Rady Resuscytacji,
  • postępowanie z poszkodowanymi po urazach i stanach zagrożenia życia (również w sytuacjach nietypowych) zgodnie z uregulowaniami Towarzystwa Medycyny Ratunkowej i Katastrof,
  • przygotowanie poszkodowanego do ewakuacji i transportu,
  • postępowanie z rannym policjantem,

Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle Zajęcia, prowadzone z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, ukierunkowane były przede wszystkim na praktyczne doskonalenie umiejętności w oparciu o przygotowane wcześniej założenia oraz wypracowanie algorytmów postępowania z poszkodowanymi. Policjanci kończący szkolenie, poza potwierdzeniem uzyskanych kwalifikacji, kończyli go również ze świadomością, że stali się osobami, które będą udzielały pomocy poszkodowanym w rozszerzonym zakresie kompetencji pierwszej pomocy kwalifikowanej.

Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle Szkolenie z czerwonym krzyżem w tle

(01.10.07)