Taktyka interwencji

Data publikacji 18.06.2011

Zajęcia z tego zakresu, zarówno na kursach podstawowych, jak i specjalistycznych dla służby kryminalnej, stanowią ważny element policyjnego szkolenia. Ich podstawowym zadaniem ...

Taktyka interwencji Zajęcia z tego zakresu, zarówno na kursach podstawowych, jak i specjalistycznych dla służby kryminalnej, stanowią ważny element policyjnego szkolenia. Ich podstawowym zadaniem jest wykorzystanie wcześniej poznanych technik zatrzymywania i obezwładniania podczas podejmowania interwencji. Udział dwóch wykładowców i dominacja pokazu oraz ćwiczeń mają na celu maksymalne zbliżenie do realiów.

Taktyka interwencji Temu samemu celowi służą obiekty symulacyjne i szeroki wachlarz ?rekwizytów? używanych w trakcie zajęć. Ostatnio dogłębnie ?odświeżyliśmy? obiekt dydaktyczny, w którym prowadzone są zajęcia z zakresu technik usuwania osób z pojazdu przy użyciu siły fizycznej i innych środków przymusu bezpośredniego (prowadzących mają do dyspozycji dwa samochody do ćwiczeń). Obiekt wykorzystywany jest ponadto do szkolenia z zakresu taktyki wejść i poruszania się z bronią służbową w pomieszczeniach, a wykładowcy pierwszej pomocy przedmedycznej realizują tam zajęcia z udzielania pomocy osobie rannej w wypadku komunikacyjnym.

Taktyka interwencji Taktyka interwencji Taktyka interwencji Taktyka interwencji

(31.10.07)