Policjant na medal

Data publikacji 18.06.2011

Haszysz, marihuana czy opium, te i inne narkotyki oraz środki halucynogenne potrafi bezbłędnie rozróżnić, sklasyfikować ...

Policjant na medal Haszysz, marihuana czy opium, te i inne narkotyki oraz środki halucynogenne potrafi bezbłędnie rozróżnić, sklasyfikować i rozpoznać podinsp. Jarosław Zientkowski ? wykładowca Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej pilskiej Szkoły Policji. Nasz bohater pracuje w Policji już 20 lat, a w Szkole uznawany jest za prawdziwego eksperta od spraw narkomanii i zwalczania przestępczości narkotykowej. Policjant na medal Podinspektor Zientkowski, wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych szkoleniach dotyczących tej problematyki organizowanych przez Komendę Główną Policji oraz policję francuską. Ta dziedzina kryminalistyki, stała się dla Niego nie tylko zawodowym hobby, ale też wielką pasją, której poświęca się z pełnym zaangażowaniem, a efekty tego widoczne są daleko poza murami Szkoły. Podinsp. Zientkowski jest bowiem częstym gościem rozmaitych instytucji, w których wygłasza wykłady tematyczne, prowadzi prelekcje i prezentacje dotyczące narkomanii. Gościł m.in. w pilskiej Stacji Sanitarno ? Epidemiologicznej, na Oddziale Leczenia Uzależnień Klinki ?Ars Medical?, w Zespole Szkół Ogrodniczych w Starej Łubiance, w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli, w Zakładzie Karnym we Wronkach, a ostatnio w Zespole Szkół Technicznych im. Leona Kruczkowskiego w Jastrowiu. Brał też udział w I Konferencji ?Przyjazna Szkoła? zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Pile.

Policjant na medal Zajęcia tematyczne prowadzone przez podinsp. Zientkowskiego, adresowane są do rodziców, uczniów oraz nauczycieli szkół średnich i gimnazjów. Cieszą się one dużym powodzeniem i pozwalają na upowszechnianie wiedzy na temat narkotyków, usprawnienie pracy wychowawczej nauczycieli i działalność profilaktyczną. Może właśnie dlatego, jedna z lokalnych telewizji przygotowała specjalny film poświęcony problematyce narkotykowej, w którym wystąpił nasz bohater.

Warto też wspomnieć, że niedawno podinsp. Zientkowski ukończył także studia podyplomowe na poznańskiej Akademii Ekonomicznej w zakresie Organizacji i Zarządzania w administracji publicznej. A w najbliższych planach ma już kolejne wykłady i prezentacje dla wszystkich zainteresowanych problematyką narkotykową.

Policjant na medal Policjant na medal Policjant na medal Policjant na medal

(26.10.07)