Kobieta jest arcydziełem wszechświata

Data publikacji 18.06.2011

Kobieta jest arcydziełem wszechświata "Kobieta jest arcydziełem wszechświata" pisał już przed wiekami Gotthold Ephraim Lessing. Z ta myślą z pewnością zgadzają się panie uczestniczące w warsztatach rozwojowych "Czas kobiet" organizowanych przez Pilski Dom Kultury. To już drugi cykl spotkań w tym roku. Podczas warsztatów ich uczestniczki miały okazję poznać tajemnice feng shui, wspólnie kroczyć "własnym rytmem przez cztery żywioły", zakochać się w tańcu brzucha, flamenco i modern jazzie, podyskutować o pięknie podczas lekcji makijażu, nauczyć się grać na afrykańskich bębnach, wykąpać się w dźwiękach gongu i mis tybetańskich czy też znaleźć chwilę spokoju podczas medytacji i lekcji jogi. Wszystko to po to, aby wypoczęte, piękne i szczęśliwe mogły przystąpić do kursu samoobrony dla kobiet organizowanego w ramach współpracy z PDK w pilskiej Szkole Policji. Zajęcia te, po raz kolejny poprowadził mł. as. Ryszard Rudnicki, instruktor sportu i gimnastyki ruchowej w Zakładzie Taktyki i Technik Interwencji w Szkole, a także strefowy mistrz i wicemistrz Polski w boksie.

W trakcie kursu panie podczas zainscenizowanych niebezpiecznych sytuacji, uczyły się techniki obezwładniania przeciwnika i zadawania ciosów. Zapoznały się również z technikami panowania nad stresem i wykorzystywania go w czasie walki. Uczestniczki dowiedziały się jak zakładać dźwignie, w jaki sposób szybko i sprawnie uwalniać się z niebezpiecznych uchwytów i uścisków oraz jak obronić się przed duszeniem. Poznały też techniki obrony przed atakiem z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz sposoby obniżania agresji.

Kobieta jest arcydziełem wszechświata Kobieta jest arcydziełem wszechświata Kobieta jest arcydziełem wszechświata Kobieta jest arcydziełem wszechświata

(23.10.07)