53 lata zatrzymane w kadrze

Data publikacji 08.07.2011

Za oknami żegnamy lato, wkrótce, jak w popularnej piosence Maryli Rodowicz, światem zacznie rządzić jesień. Jej pierwsze, ...

53 lata zatrzymane w kadrze Za oknami żegnamy lato, wkrótce, jak w popularnej piosence Maryli Rodowicz, światem zacznie rządzić jesień. Jej pierwsze, niezwykle miłe, zwiastuny pojawiły się w Galerii Sztuki AKWARIUM działającej przy Szkole Policji w Pile, gdzie otwarto nową wystawę zatytułowaną ?53 lata zatrzymane w kadrze?. Zostały na niej zaprezentowane fotografie (czarno-białe, kolorowe i w sepii) obejmujące swoim zasięgiem ponad pół wieku istnienia pilskiej Szkoły Policji. Jest to też pół wieku historii, zarówno tej wielkiej - z wybitnymi postaciami, jak i mikro-historii, dziejów codzienności, nauki, prac na rzecz społeczeństwa i tego wszystkiego, czym żyła Piła przez ostatnie 50 lat.

Fotografie ukazują dzieje ponad 78-letniego budynku, w którym dziś mieści się Szkoła. Można również zobaczyć jak pracowano przy jego odgruzowywaniu, jak wyglądały pierwsze zajęcia w salach wykładowych. Przedstawiono również migawki z zakończenia kursu, karty z historii Szkoły, zdjęcia z odwiedzin ważnych osób, uroczystości, jubileuszy i z życia kulturalno-oświatowego ówczesnych pracowników, kadry i słuchaczy. Starsze fotografie przeplatane są zdjęciami współczesnymi, słuchaczy, wykładowców, zajęć dydaktycznych, zawodów sportowych i sposobów spędzania wolnego czasu.

53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze
53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze 53 lata zatrzymane w kadrze

(20.09.07)

Powrót na górę strony