Pięć Stron Świata

Data publikacji 12.07.2011

Po raz kolejny wolontariusze pilskiej Szkoły Policji odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Grupa ponad 40 słuchaczy kompanii II została zaproszona ...

Pięć Stron Świata Po raz kolejny wolontariusze pilskiej Szkoły Policji odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Grupa ponad 40 słuchaczy kompanii II została zaproszona z okazji Święta Pięciu Stron Świata organizowanego przez DPS. Na tej wyjątkowej uroczystości pojawili się także wolontariusze z Japonii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Belgii. Pięć Stron Świata Nie zabrakło również zespołów muzyczno-tanecznych; wystąpiły m.in. Zespół Śpiewaczy CZEREMCHA z Wałcza, który wykonał piękne ukraińskie pieśni, Teatr Tańca FIGIEL z Połczyna Zdroju oraz SLOWIANSKY z Piły. Oprócz nich pojawili się motocykliści z Budzynia oraz Indianie z Ługów Ujskich.

Pięć Stron Świata Przyjazd policjantów zawsze wywołuje niezwykłe emocje wśród mieszkańców rzadkowskiego DPS-u. Wśród radosnych okrzyków, pląsów tancerzy, muzyki i zabawy, słuchacze troskliwie zajmowali się swoimi podopiecznymi. Spacerowali z nimi po ośrodku, pomagali w spożywaniu posiłków, malowali obrazki, grali w piłkę, czy też oglądali występy artystyczne. Ale przede wszystkim rozmawiali.

Dziękujemy wszystkim za okazaną dobroć i ogromne serca.

Pięć Stron Świata Pięć Stron Świata Pięć Stron Świata Pięć Stron Świata

(31.08.07)