Warsztaty kryminalistyczne

Data publikacji 17.06.2011

W ramach kontynuacji dotychczasowej współpracy z Prokuraturą Apelacyjną w Poznaniu, w dniu 4 czerwca w Szkole Policji w Pile odbyły się ...

Warsztaty kryminalistyczne W ramach kontynuacji dotychczasowej współpracy z Prokuraturą Apelacyjną w Poznaniu, w dniu 4 czerwca w Szkole Policji w Pile odbyły się warsztaty kryminalistyczne z udziałem aplikantów prokuratorskich.

Warsztaty kryminalistyczne Inauguracji dokonał zastępca komendanta nadzorujący pion dydaktyczny, mł. insp Witold St. Majchrowicz. Wykładowcy Zakładu Taktyki i Techniki Kryminalistycznej - odpowiedzialni za realizację warsztatów - omówili podczas zajęć czynności oględzinowe na miejscu przestępstwa, a następnie aplikanci, w grupach, przeprowadzili oględziny miejsca znalezienia zwłok oraz udokumentowali tę czynność. Uczestnicy otrzymali wzorcowo wypełnione protokoły oględzin miejsca kradzieży, miejsca znalezienia zwłok oraz wyciąg z protokołu oględzin miejsca zabójstwa, podczas których ujawniono broń palną i łuskę.

W podsumowaniu warsztatów omówiono sporządzoną przez aplikantów dokumentację, wymieniono poglądy na temat przebiegu zajęć, koncentrując się na problemach natury praktycznej związanych z utrwalaniem procesowym ujawnionych śladów oraz opisem sposobu ich zabezpieczania technicznego.

Warsztaty kryminalistyczne Warsztaty kryminalistyczne Warsztaty kryminalistyczne Warsztaty kryminalistyczne

(04.06.07)