Wernisaż Wacława Kubskiego - 2006 - Szkoła Policji w Pile

Wernisaż Wacława Kubskiego

Data publikacji 28.06.2011

W Galerii Sztuki AKWARIUM w Szkole Policji w Pile odbył się kolejny wernisaż. Tym razem swoje prace malarskie zaprezentował jeden z najbardziej znanych i cenionych pilskich artystów - Wacław Kubski. Na uroczystość przybyli ...

wernisaz W Galerii Sztuki AKWARIUM w Szkole Policji w Pile odbył się kolejny wernisaż. Tym razem swoje prace malarskie zaprezentował jeden z najbardziej znanych i cenionych pilskich artystów - Wacław Kubski. Na uroczystość przybyli znamienici goście, m.in. Prezydent Miasta Piły Pan Zbigniew Kosmatka, Dyrektor Pilskiego Domu Kultury - Pan Sławomir Kaźmierczak oraz reprezentująca Starostwo Pilskie - Pani Ewa Czamańska. Przedstawienia osoby autora oraz jego dorobku artystycznego dokonała Pani Maria Dobrzyńska.

wernisaz Wacław Zbigniew Kubski urodził się w 1941 r. z wykształcenia jest pilotem odrzutowców wojskowych (ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie), z zamiłowania i pasji - artystą, malarzem i animatorem kultury. wernisaz Jest także prezesem Zarządu Krajowego Związku Artystów Plastyków i honorowym członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Niedawno obchodził 40-lecie pracy twórczej, a w roku bieżącym odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

wernisaz Wacław Z. Kubski prezentował swoje prace na 50 wystawach indywidualnych i ponad 100 ekspozycjach zbiorowych. Ważniejsze wystawy i konkursy: Barwy dźwięku - BWA Słupsk, Bielska Jesień - BWA Bielsko-Biała, Festyn Plastyki Polskiej - BWA Szczecin, Art Fax - 95 - SBWA Warszawa, Ars 91 - Warszawa, BWA Sieradz - 1991, 92, 93, 94, 95, 96 r., Art Fax 96 - Witebsk.

Jego prace znajdują się w galeriach i zbiorach prywatnych w Niemczech, Australii, Francji, Kanadzie i Polsce.

Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego
Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego Wystawa W. Kubskiego

(05.10.06)