Studio telewizji dydaktycznej

Data publikacji 18.06.2011

Od prawie 30 lat w pilskiej Szkole działa Studio Telewizji Dydaktycznej. Do jego podstawowych zadań należy m.in. tworzenie bazy pomocy audiowizualnych.

Studio Od prawie 30 lat w pilskiej Szkole działa Studio Telewizji Dydaktycznej. Do jego podstawowych zadań należy m.in. tworzenie bazy pomocy audiowizualnych. W salach dydaktycznych zainstalowano sprzęt do odtwarzania płyt DVD, dlatego wszystkie filmy powstają na tego typu nośnikach.

Studio Studio jest systematycznie wyposażane w profesjonalny sprzęt do ?obróbki? filmów i fotografii. Zawartość powstałych w studiu filmów dydaktycznych w znacznym stopniu wzbogaca zajęcia, jest źródłem wiedzy, kształtuje postawy, wpływa na emocje itp. Wykorzystywanie filmów w dydaktyce daje jednocześnie walor upraktycznienia treści omawianych podczas zajęć.

Studio Studio Filmy dydaktyczne powstają na podstawie scenariuszy opracowanych przez wykładowców, rejestracji scenek (symulacji zdarzeń) podczas zajęć programowych a także adaptacji materiałów filmowych pozyskanych z jednostek policyjnych oraz z instytucji pozapolicyjnych.

Studio Studio W ostatnich miesiącach w Studiu Telewizji Dydaktycznej opracowano m.in. filmy dotyczące problematyki odprawy służbowej, okazania, przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie. Ponadto, we współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, powstał film pt. ?Praktyczne aspekty zabezpieczania śladów kryminalistycznych?. Obecnie przygotowywany jest film pod roboczym tytułem ?Badanie łusek i pocisków?.

(21.08.06)

Powrót na górę strony