Uroczyste Obchody Święta Policji

Data publikacji 18.06.2011

24 lipca w Szkole Policji w Pile uroczyście obchodzono Święto Policji. Uroczystości rozpoczęły się apelem, podczas którego Komendant Szkoły w słowach skierowanych do słuchaczy, podkreślił ważną i odpowiedzialną rolę zawodu policjanta.

Obchody Święta Policji 24 lipca w Szkole Policji w Pile uroczyście obchodzono Święto Policji. Uroczystości rozpoczęły się apelem, podczas którego Komendant Szkoły w słowach skierowanych do słuchaczy, podkreślił ważną i odpowiedzialną rolę zawodu policjanta. Obchody Święta Policji Następnie kierownictwo, kadra dydaktyczna Szkoły, słuchacze oraz przedstawiciele związków zawodowych złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą pamięci poległych policjantów.

Obchody Święta Policji Druga część uroczystości odbyła się w auli pilskiej Szkoły. Wśród zaproszonych gości pojawili się m.in. Starosta Pilski Leszek Partyka, Wiceprezydent Piły Jerzy Wołoszyński, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile mł. insp. Wiesław Dobrzyński, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile ppłk. Wojciech Krajewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Ryszard Kamiński, Komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie płk. Przemysław Schielke, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. Kazimierz Pająk oraz przedstawiciele instytucji powiatowych i miejskich.

Po wystąpieniu Komendanta Szkoły oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Obchody Święta Policji Z okazji Święta Policji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi asp. szt. Jerzego Kowalewskiego ? asystenta Wydziału Łączności i Informatyki. Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczony został podinsp. Andrzej Rybiński ? starszy wykładowca Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji brązową odznakę ?Zasłużony Policjant? otrzymał podinsp. Marek Ratajczak ? wykładowca Zakładu Taktyki i Technik Interwencji.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ? z dniem 24 lipca ? mianował inspektorem Policji mł. insp. Andrzeja Gajewskiego ? Komendanta Szkoły, a młodszym inspektorem Policji podinsp. Józefa Górskiego ? Zastępcę Komendanta Szkoły nadzorującego służby logistyczne .

Z dniem 24 lipca Komendant Główny Policji mianował młodszym inspektorem Policji podinsp. Bogusława Gładysza ? naczelnika Wydziału Dowodzenia.

Na stopień podinspektora Policji awansowali: nadkom. Jolanta Curyło ? wykładowca Zakładu Taktyki Postępowań Przygotowawczych, nadkom. Bronisław Czamański ? wykładowca Zakładu Taktyki i Technik Interwencji, nadkom. Leszek Gruntkowski ? wykładowca Zakładu Taktyki Postępowań Przygotowawczych, nadkom. Wojciech Nosek ? ekspert Wydziału Dowodzenia, nadkom. Krzysztof Rudnicki ? starszy wykładowca Zakładu Taktyki Postępowań, Przygotowawczych nadkom. Benedykt Smarz ? wykładowca Zakładu Prewencji, nadkom. Dorota Witkowska ? starszy wykładowca Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia.

Awans na stopień nadkomisarza Policji otrzymali: kom. Arkadiusz Bajerski ? młodszy wykładowca Zakładu Prewencji, kom. Alina Dowejko ? wykładowca Zakładu Taktyki Postępowań Przygotowawczych.

Na stopień komisarza Policji awansowali: podkom. Ryszard Przewoźniak ? dowódca kompanii Wydziału Dowodzenia, podkom. Tomasz Ratajczak ? młodszy wykładowca Zakładu Prewencji, podkom. Jerzy Siwek ? młodszy wykładowca Zakładu Prewencji.

Postanowieniem Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski ? podkomisarza Policji ? mianowana została mł. asp. Ewa Ferenc ? młodszy wykładowca Zakładu Prewencji.

Komendant Szkoły Policji w Pile mianował policjantów na wyższe stopnie w korpusie aspiranckim. Aspirantami sztabowymi Policji zostali: st. asp. Andrzej Rutkowski ? asystent Wydział Dowodzenia, st. asp. Leokadia Draszawka ? asystent Wydziału Zaopatrzenia i Transportu. Na stopień starszego aspiranta Policji awansował: asp. Waldemar Lijewski ? instruktor Zakładu Taktyki i Technik Interwencji.

Rozkazem Komendanta Szkoły Policji w Pile awanse na wyższe stopnie otrzymali także podoficerowie i posterunkowi Policji. Awans na stopień sierżanta sztabowego Policji otrzymali: st. sierż. Marcin Bartol ? asystent Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia, st. sierż. Krzysztof Dzido ? asystent Wydziału Zaopatrzenia i Transportu. Na stopień sierżanta Policji awansował: st. post. Łukasz Kruk ? policjant Wydziału Zaopatrzenia i Transportu. Na stopień starszego posterunkowego Policji awansowali: post. Anna Sonnenberg ? aplikant Wydziału Finansów, post. Żaneta Czubakowska ? aplikant Wydziału Metodyki i Organizacji Szkolenia.

Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji Obchody Święta Policji

(24.07.06)