Data publikacji 28.06.2011

Szkoła Policji w Pile wspólnie z pracownikami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego KGP oraz Stowarzyszeniem Dystrybutorów Programów TV "Sygnał" przeprowadziła  w dniach 12 - 13.06 warsztaty tematyczne z zakresu kradzieży sygnału TV.

Warsztaty - Kradzież Sygnału Telewizyjnego

W szkoleniu udział wzięli prokuratorzy, funkcjonariusze Straży Granicznej, funkcjonariusze Policji z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Biura Kryminalnego KGP, funkcjonariusze Policji z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP, przedstawiciele pionu dydaktycznego jednostek szkoleniowych Policji.

Celem pilskich warsztatów było omówienie problematyki związanej z kradzieżą sygnału telewizyjnego. Podczas spotkania zostały przedstawione sprawy związane z nielegalnym odbiorem usług programowych oraz współpracą w zakresie walki z piractwem, podrabianiem i kradzieżą sprzętu oraz dewastacją sieci kablowych. Ponadto dyskutowano o technicznych aspektach piractwa, a także podstawach prawnych umożliwiających walkę z przestępczością naruszającą prawa nadawców i dystrybutorów programów. Zostały też przedstawione informacje dotyczące legalnej dystrybucji i oryginalnego sprzętu.

Warsztaty - Kradzież Sygnału Telewizyjnego

Podczas warsztatów wypracowano również tezy do projektu programu szkolenia dla policjantów zajmujących się zwalczaniem tego procederu oraz algorytmu postępowania w przypadku kradzieży sygnału zarówno z sieci kablowych, jak i platform satelitarnych.

(08.06.06)