Szkolenia - Glock FX

Data publikacji 28.06.2011

Szkoła Policji w Pile w dniu 22 czerwca 2006 roku zorganizowała szkolenie doskonalące dla policjantów Sekcji Prewencji KPP w Pile z zakresu taktyki i techniki interwencji z zastosowaniem broni symulacyjnej Glock FX.

Szkoła Policji w Pile w dniu 22 czerwca 2006 roku zorganizowała szkolenie doskonalące dla policjantów Sekcji Prewencji KPP w Pile z zakresu taktyki i techniki interwencji z zastosowaniem broni symulacyjnej Glock FX.

Jest to nowatorska metoda szkolenia zawodowego, której celem jest przygotowanie policjantów do niemal intuicyjnych reakcji w różnych sytuacjach.

Dzięki jej wykorzystaniu policjanci biorący udział w szkoleniu mieli możliwość poznania swoich reakcji w trakcie interwencji o tzw. podwyższonym poziomie ryzyka.

Glock FX

Zastosowanie broni Glock FX w tego rodzaju szkoleniach ma jeszcze jedną ważną zaletę. Podczas ćwiczeń wykorzystywana jest amunicja barwiąca, co pozwala na wierne odtworzenie sytuacji, z jakimi spotykają się policjanci podczas przeprowadzania interwencji z użyciem broni palnej. Tego rodzaju amunicja pozwala na szkolenie w pomieszczeniach lub w terenie otwartym bez ryzyka dla ludzi i uszkodzenia obiektów treningowych.

(23.06.06)