Goście w Szkole - 2005 - Szkoła Policji w Pile

Goście w Szkole

Data publikacji 28.06.2011

20 maja 2005 r. w Szkole gościł człowiek niezwykły, znany zarówno w środowisku akademickim jak i policyjnym, autorytet w dziedzinie kryminalistyki, ...

Goście w Szkole 20 maja 2005 r. w Szkole gościł człowiek niezwykły, znany zarówno w środowisku akademickim jak i policyjnym, autorytet w dziedzinie kryminalistyki, kryminologii, wiktymologii, suicydologii - prof. zw. dr hab. Brunon Hołyst. Pan Profesor odwiedził Szkołę w towarzystwie m.in. dziekana Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Biznesu w Pile prof. dr. hab. Bogusława Sygita, dr. hab. Tomasza Justyńskiego oraz dyrektora Urzędu Kryminalnego Meklemburgii gen. Ingmara Weitemeiera. Komendant Szkoły otrzymał z piękną dedykacją dwa dzieła Pana Profesora ?Kryminalistykę? i ?Kryminologię?. W czytelni goście spotkali się z kadrą i słuchaczami, opowiadając o wizerunku i najbliższej perspektywie Policji, a gen. Ingmar Weitemeier - o szkolnictwie policyjnym w Niemczech. Goście zwiedzili gmach Szkoły podziwiając sale służące do realizacji zajęć praktycznych, potocznie zwane ?oględzinowymi? oraz pracownie informatyczne.

Wizyta Pana Profesora była też niebywałą okazją dla przedstawicieli lokalnych mediów do przeprowadzenia z nim wywiadu. Odwiedziny zakończyło wspólne zdjęcie na tle budynku Szkoły.