Przestępczość komputerowa

Przestępczość komputerowa Kolejne już spotkanie z cyklu KNOW HOW tym razem poświęcone zostało przestępczości komputerowej, a poprowadził je wykładowca Zakładu Kryminalnego - kom. Paweł Holeksa. Prowadzący zapoznał uczestniczących w spotkaniu słuchaczy kursów podstawowych z pojęciami: cybernaruszenie, przestępstwo komputerowe, cyberprzestępstwo w świetle obowiązującej Konwencji Rady Europy oraz polskich aktów prawnych. W dalszej części spotkania, omówił i zaprezentował przykłady dokonywania przestępstw komputerowych, m.in. z użyciem złośliwego oprogramowania (wirusów, robaków komputerowych, koni trojańskich) z wykorzystaniem baz słownikowych do ustalania haseł dostępu, z wykorzystaniem phishingu, pharmingu i wielu innych metod ataku na komputer, sieć czy portale aukcyjne.

autor: Anna Fons

(02.04.12)